Často kladené otázky ohledně dandrových týpků English version

Co je to TYP soubor?
Soubor TYP se používá ve většině map programu Garmin® Mapsource. TYP, alias týpek, mění způsob zobrazení jednotlivých mapových prvků, jako např. ploch, čar a bodů zájmu (POI). Změnou TYPu se dosáhne analogicky stejného efektu jako výměna "skinu" v jiných programech.

Jak změním zobrazení mapy?
Jednoduše. Zavři Mapsource. Vyhledej soubor TYP v adresáři mapy a zálohuj si ho. Stáhni příslušný TYP z těchto stránek (a zkontroluj, zda opravdu má stejné jméno jako ten původní). Spusť Mapsource a mapa naběhne s novým zobrazením. Vyexportuj mapu do GPSr. Běž ven vyzkoušet, jestli náhodou mapa teď nevypadá lépe než od výrobce. Pokud ne, obnov TYP soubor ze zálohy, nebo si týpka uprav mischovým editorem podle svého gusta.

Jaké druhy týpků se nacházejí na tomto webu?
Dandrovy týpky mají za úkol učinit origiální mapu pro Garmin® čitelnější na displeji GPSr. Jejich použitím se zvýší kontrast barev, sjednotí se zobrazení čar mezi mapami jednotlicých výrobců a POI jsou podány tak, že jsou srozumitelnější a nezabírají příliš velkou plochu. V mnoha případech zde umístěné týpky původní mapu v mnohém vylepšují, protože zobrazí vrstvy, které uživatelům původní tovární verze zůstaly z nedbalosti či záměrně skryty.

Můžu použít stejný TYP pro jinou GPS? Jaký je rozdíl mezi týpky pro displeje s vysokým a nízkým rozlišením?
Soubor TYP můžete používat jakýkoli za podmínky, že byl vytvořen právě pro tyto mapu, tj. musí mít stejné Family ID. Nicméně dandra si občas dal práci s tím, aby mapa vypadala dobře jak na velkých displejích, tak i na malých. Např. týpek pro Colorado nebo Oregona bude zobrazovat širší silnice a větší a barevnější ikony, protože displej těchto GPSr je může v pohodě zobrazit. Naopak, silnice jsou užší a ikony menší u týpků pro GPSMAP 60CSx nebo eTrex Vista, aby se to na jejich displeje vůbec vešlo.

Ztratil / přemazal / smazal jsem si originální soubor TYP. Můžeš mi ho poslat?
Babička vždycky říkala: "Zálohuj, zálohuj, zálohuj." Sorry. Původní TYP od výrobce lze získat jen (znovu)instalací originální mapy.

Vzal jsem týpek z jiné mapy. Změnil mu název a stejně mi to nefunguje. Proč?
Nebude to fungovat. Každý týpek se vyrábí pro konkrétní mapu se specifickým Family ID (FID) nebo Product ID. Nelze jej jenom překopírovat a přejmenovat. Dokonce např. Garmin Mapsource Citi Navigator Europe 2010 je z pohledu týpků úplně jiná mapa než Garmin Mapsource Citi Navigator Europe 2009. Prohlídni znovu zdejší stránky, jestli tu dandra už nemá aktualizaci, přežij s týpkem od výrobce, nebo si uprav či vyrob týpka svýho.